Тараба - 


taraba.macedonianforum.net
 
HomePortalGalleryБарајLatest imagesРегистрирајте сеВлезMаркетинг

Latest topics
» ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија
Тараба - Portal Icon_minitime2012-08-31, 20:19 by Dingo+

» До сите членови ! од Администраторот !
Тараба - Portal Icon_minitime2009-06-08, 13:17 by Zverci

» лижавче
Тараба - Portal Icon_minitime2008-08-29, 00:45 by Диме Такси

» клупичка
Тараба - Portal Icon_minitime2008-08-29, 00:43 by Диме Такси

» газда ентер
Тараба - Portal Icon_minitime2008-08-29, 00:39 by Диме Такси

» дали често мочкате
Тараба - Portal Icon_minitime2008-08-29, 00:36 by Диме Такси

» лети
Тараба - Portal Icon_minitime2008-08-29, 00:32 by Диме Такси

» Дали сум нормален
Тараба - Portal Icon_minitime2008-08-29, 00:32 by ma4ence

» Правила!
Тараба - Portal Icon_minitime2008-08-29, 00:24 by Диме Такси

Navigation
 Portal
 Индекс
 Членови
 Профил
 Прашања/Одговори
 Барај
Affiliates
free forum
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Опасна риба на Јадранот
Тараба - Portal Icon_minitime2008-07-27, 17:50 by Zverci
Со оглед на тоа што во Јадранското Море се појавија нови видови на
риба, меѓу кои и неколку исклучително опасни врсти, сплитскиот Институт
за океанографија и рибарство почнал да соработува со Биолошкиот
институт во Котор, за заедно да ги набљудуваат новите видови риби во
морето.


Тараба - Portal Opasnost-demne-jadran

Најопасната риба што се појавила во Јадранот доаѓа од …

[ Full reading ]
Comments: 0
Топ Модел за денес
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-04, 03:01 by Ентер
Тараба - Portal Index_30
Наташа Фескова.
Родена на 03.02.1990.
Место на живеење: Скопје.
Висина: 162см.
Пропорции.92/62/95.
Хороскопски знак: Водолија.
Боја на очи: Зелени.
Боја на коса: Смеѓа.
Училиште: Јосип Броз Тито.
Режим на исхрана: Здрава исхрана.
Зависник од: Од музиката,сликањето.

Дали си заљубена?
- Да...

Кои работи те прават среќна?
- Семејството, …

[ Full reading ]
Comments: 3
Супер У-ез-бе стик
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-14, 17:54 by Ентер
Тараба - Portal Wooden-Clamp-USB-Driver
Неговото име е “Spinacz“, а претставува USB флеш драјв (стик) во форма на типична дрвена штипка за обесување на алиштата за сушење.Бидејќи сeуште има функција на штипка, ова стикче може да се прикачува на алиштата, во случај ако сакате да изгледате поинтересно и впечатливо.
Целта на дизајнот е да се спојат традиционалното, модерното и …

[ Full reading ]
Comments: 3
Зошто се караат Џоли и Пит
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-02, 20:06 by Zverci

Што
може да внесе немир во совршената хармонија помеѓу Анџелина Џоли и Бред
Пит открила самата
глумица. Од такт може да ja извадат единствено
политичките теми, кои многу често се на тапет.

Тараба - Portal Sps_z-karaat-j-pit
Анџелина вели дека со Пит се караат исклучиво за политика односно дека често настанува битка поради различни мислења и ставови.

"Бред политички е …

[ Full reading ]
Comments: 0
Крвта може да смрзне од страв
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-02, 20:01 by Zverci
Тараба - Portal Sps_krvta-moze-da-zamrzneПлашливите
луѓе се понаклонети кон згрутчување на крвта, односно со ризик од
тромбоза, соопштија научниците од универзитетот во Бон.


Згрутчувањето на крвта го објаснува и фактот дека плашливите пациенти
се до четири пати поизложени на болести на срцето од психички
стабилните луѓе.

Поради тоа поговорката “замрзнува крвта …

[ Full reading ]
Comments: 0
Играчка за големи
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-02, 19:55 by Zverci
Ова
прекрасно парче навистина е играчка! Се работи за производ на еден од
најпризнатите компании за макети на автомобили, Hot Wheels.


Тараба - Portal Honda_racer_101-01

Ова автомобилче е наменето исклучиво за колекционерите.

Се работи за дизајн кој се темели на почетната буква на Honda, а може да смести двајца патници, одделени еден од друг.

Моторот има зафатнина од 20 …


[ Full reading ]
Comments: 0
Топ манекенка
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-01, 02:02 by Ентер
Радмила

Тараба - Portal Raci%20index
Стефановска Радмила.
Родена на: 23.05.1988.
Место на живеење: Скопје.
Висина: 162 см.
Пропорци.90/64/90.
Хороскопски знак: Близнаци.
Боја на очи: сино – зелени.
Боја на коса: Костенлива.
Училиште: Филолошки факулет.
Режим на исхрана: се трудам, секој ден зеленчук, овошје и зелен чај.
Зависник од : Интернет, добра музика, и добра …

[ Full reading ]
Comments: 2
Denver Nuggets или San Antonio Spurs
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-01, 02:21 by Zverci
Кој од овие 2 тима е подобар и за кого би навивале ???
Јас за Денвер ...

Comments: 1
Виц на денот
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-01, 02:07 by Ентер
Вицови

Тараба - Portal Smiley_Face%20golema_18
Кој го измислил сексот?

Кој го измислил сексот?
- Грците, ама кога дошле Македонците им кажале дека можат да имаат секс и со женско.

Пијаница

Цветко се опијанил и заспал на клупа. Поминал некој педер и си го изебал и му оставил 100 денари.
Се разбудил Цветко оти му пристудело ги видел стоте денари и одма отишол да …

[ Full reading ]
Comments: 0
Никој не е посигурен од кинеските хакери
Тараба - Portal Icon_minitime2008-05-01, 02:02 by Zverci
Никој повеќе не е сигурен од кинеските хакери
Тараба - Portal Sps_kineski_hakeriСкоро
секој сопственик на веб страна се плаши од злонамерните хакери, бидејќи
можат да им уништат некоја лична страна која е посветена на пример на
своите миленичиња.


CNN објавил интервју со тројца најзлонамерни кинески хакери.

Ниедна веб страна не е 100 …

[ Full reading ]
Comments: 0
Poll
Denver Nuggets или San Antonio Spurs
 - Denver Nuggets
 - San Antonio Spurs
Види ги резултатите
Форум
Кој е он-лајн?
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 27 во 2009-09-12, 17:17
Statistics
Постојат b>75 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е Dingo+

Нашите членови се испратиле точно 1659 мислења in 254 subjects