Тараба
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Тараба

taraba.macedonianforum.net
 
HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлезMаркетинг

 

 ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Go down 
АвторПорака
Dingo+
Male
Број на мислења : 5
Age : 26
Локација : Скопје, Република Македонија
Хоби : Администартор на МКПредавател
Registration date : 2012-08-06

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty
ПишувањеПредмет: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија    ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Icon_minitime2012-08-06, 02:10

Свесни сме дека во светот постојам стотици сајтови на кои може да се гледаат многу голем број на ТВ канали. Со тоа, локалните и регионални телевизии повеќе немаат граници. Слободно преку интернет стрим може да се следат многу повеќе од тоа што порано можеа. Повеќе нема само во еден град или еден регион, сега можат во целиот свет.
Пред неколку години, ми текна да направам и јас сајт за online телевизија. На мојот сајт (МКПредавател) Вие можете да следите над 150 домашни и странски ТВ канали, и тоа: многу македонски национални, локални и регионални канали, голем број на канали од Балканот и Европа, некои од најпознатите документарни канали како: Nat Geo, Nat Geo WILD, Discovery channel, Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery, TLC, Animal Planet, но тука се и ексклузивните: Discovery Home& Health, Discovery turbo и History channel. Покрај овие, има и за најмалите, и тоа најбогата понуда досега: Disney, Disney xD, Disney Junior, Nick, Nick Jr., CN, Discovery Kids. Од филмските, ексклузивните: AXN, AXN White, AXN Black, FOX Movies, FOX, SyFy, но и традиционалните: FOX life, FOX Crime, TV1000, MGM и Universal channel. Како најголем ексклузивитет се најбараните и најпознати филмски канали: HBO, HBO HD, HBO2, HBO Plus, HBO Family, HBO Signature, Cinemax, MaxPrime. Покрај документарни и филмски, тука се и спортските. Sky Sports 1, 2, 3 и 4 се најгледаните спортски канали во Велика Британија, а јас ги нудам бидејќи они ги имаат правата за Англиската Премиер лига. Од забавни, тука се Sony, Sony Spin, Fashion TV, како и холивудскиот E! Entertainment. За музика, секако MTV, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, Vh1, Vh1 Classic, Mezzo, VIVA и некои други. Исто така имаме и канали за вести и канали само за возрасни. Нешто во што сме лидери се и HD каналите: TRT HD, HDTV1.cz, NASA HD, One HD, History HD, Discovery HD Theather, ESPN HD, MGM HD, Max HD, Nick HD и HD Media.
Покрај овие ТВ канали, постојат и многу македонски радија, како и еден вид видеотека со видеа кои ќе Ви го олеснат животот.
Сите ТВ канали, сите ФМ радија, и се' останато е сосема бесплатно.
Доколку знаете некои други сајтови за гледање ТВ, пишете. Исто така очекувам забелешки, критики и пофалби околу мојата замисла за мојот сајт.
Вратете се на почетокот Go down
Dingo+
Male
Број на мислења : 5
Age : 26
Локација : Скопје, Република Македонија
Хоби : Администартор на МКПредавател
Registration date : 2012-08-06

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија    ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Icon_minitime2012-08-08, 01:04

Друштво, ајде да видам сакам што мислите конкретно за мојот сајт, но и за сличните сајтови за online ТВ.
Вратете се на почетокот Go down
Dingo+
Male
Број на мислења : 5
Age : 26
Локација : Скопје, Република Македонија
Хоби : Администартор на МКПредавател
Registration date : 2012-08-06

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија    ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Icon_minitime2012-08-09, 19:19

Ајде друштво, сакам да видам критики, коментари и пофалби за сајтов. Што мислите ?
Вратете се на почетокот Go down
Dingo+
Male
Број на мислења : 5
Age : 26
Локација : Скопје, Република Македонија
Хоби : Администартор на МКПредавател
Registration date : 2012-08-06

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија    ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Icon_minitime2012-08-11, 14:01

Сеуште чекам коментари, критики, сугестии, пофалби .
Вратете се на почетокот Go down
Dingo+
Male
Број на мислења : 5
Age : 26
Локација : Скопје, Република Македонија
Хоби : Администартор на МКПредавател
Registration date : 2012-08-06

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија    ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Icon_minitime2012-08-31, 20:19

Уживајте во фудбалот со МКПредавател и Sky Sports

Со МКПредавател и Sky Sports Вие ја имате ексклузивната можност за следење на натпреварите од двете најголеми фудбалски лиги: Англиската и Шпанската.
Со големо задоволство Ве известувам дека на четирите Sky Sports канали секој викенд се даваат натпреварите од Premier и LaLiga во живо.
Некои од натпреварите од Premier се пренесуваат и преку каналот ESPN.
Па уживајте !
www.mkpredavatel.com
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија    ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Тараба :: Технологија :: Интернет и мрежи-
Отиди до: