Тараба
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Тараба

taraba.macedonianforum.net
 
HomePortalGalleryБарајРегистрирајте сеВлезMаркетинг

 

 Никој не е посигурен од кинеските хакери

Go down 
АвторПорака
Zverci
Администратор
Администратор
Zverci


Female
Број на мислења : 67
Registration date : 2008-04-25

Никој не е посигурен од кинеските хакери Empty
ПишувањеПредмет: Никој не е посигурен од кинеските хакери   Никој не е посигурен од кинеските хакери Icon_minitime2008-05-01, 02:02

Никој повеќе не е сигурен од кинеските хакери
Никој не е посигурен од кинеските хакери Sps_kineski_hakeriСкоро
секој сопственик на веб страна се плаши од злонамерните хакери, бидејќи
можат да им уништат некоја лична страна која е посветена на пример на
своите миленичиња.


CNN објавил интервју со тројца најзлонамерни кинески хакери.

Ниедна веб страна не е 100 проценти сигурна. Постојат веб страници
со висок процент на сигурност, но секогаш постои и некаков пропуст,
изјавил Xiao Chen, водич од тројцата кинески хакери кои разгварале со новинар од CNN.

Хакерите во светот "оперираат" на своја рака, но тројката најзлонаметни
хакери кажува дека понекогаш ги плаќа кинеската влада, со цел да
провалат на веб страниците на американската институција во Пентагон.
Вратете се на почетокот Go down
https://taraba.macedonianforum.net
 
Никој не е посигурен од кинеските хакери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Тараба :: За нас :: Тараба :: Тараба Портал-
Отиди до: